Mój Blog

Logo BlueEden

Co wchodzi w skład kompleksowych usług pogrzebowych?

pracownicy domu pogrzebowego

Czas po stracie bliskiej osoby to niezwykle trudny okres dla rodziny. W takim momencie warto skorzystać z kompleksowych usług pogrzebowych, które pomogą w załatwieniu wszystkich formalności związanych z organizacją pogrzebu. 

Organizacja ceremonii pogrzebowej

Jednym z głównych elementów naszych kompleksowych usług pogrzebowych w Nowej Wielkiej Wsi jest organizacja samej ceremonii. Zakład pogrzebowy zajmuje się przygotowaniem miejsca pochówku, czyli grobu lub kolumbarium, a także koordynacją z księdzem lub innym duchownym. Ponadto firma pogrzebowa może również zorganizować oprawę muzyczną, kwiaty oraz inne elementy dekoracyjne, takie jak wieńce czy wiązanki.

Transport zwłok

Transport zwłok to kolejny istotny aspekt kompleksowych usług pogrzebowych. Zakład pogrzebowy zapewnia odpowiedni środek transportu, którym przewieziony zostanie zmarły do miejsca pochówku. W zależności od życzeń rodziny może to być tradycyjny karawan lub nowoczesny samochód. Ponadto firma pogrzebowa może również zorganizować transport dla uczestników ceremonii.

Załatwienie formalności

Zakład pogrzebowy zajmuje się również załatwieniem wszelkich formalności związanych z pogrzebem. Wśród nich znajdują się między innymi zgłoszenie zgonu do odpowiednich instytucji, uzyskanie aktu zgonu oraz wszelkich pozwoleń niezbędnych do przeprowadzenia ceremonii pogrzebowej. Dzięki temu rodzina może skupić się na żałobie, nie martwiąc się o kwestie prawne i administracyjne.

Dostarczenie trumny lub urny

W ramach kompleksowych usług pogrzebowych zakład pogrzebowy oferuje również szeroki wybór trumien oraz urn. Rodzina może wybrać spośród różnych modeli, materiałów i wzorów, tak aby znaleźć odpowiednią trumnę lub urnę dla zmarłego. Firma pogrzebowa może również doradzić w kwestii wyboru, biorąc pod uwagę indywidualne życzenia oraz budżet.

Pomoc w organizacji stypy

Stypa to ważny element tradycji pogrzebowej w Polsce. Zakład pogrzebowy może pomóc w jej organizacji, oferując pomoc przy wynajęciu odpowiedniego lokalu, zamówieniu jedzenia i napojów oraz koordynacji przebiegu stypy. W ten sposób rodzina może spędzić czas ze sobą, wspominając zmarłego i dzieląc się uczuciami.