Mój Blog

Logo BlueEden

Międzynarodowy transport zwłok

Nasza firma organizuje międzynarodowy transport zwłok. Usługa ta wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności, zanim możliwe będzie sprowadzenie ciała do Polski. Jest ona znacznie bardziej skomplikowana niż klasyczny przewóz zwłok.

Do sprowadzenia zwłok z zagranicy konieczne jest przygotowanie następujących dokumentów:

  • zaświadczenie polskiego konsula w kraju, w którym doszło do zgonu,
  • pozwolenie starosty – jest niezbędne do wydania wspomnianego zaświadczenia od konsula,
  • opinia Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

W zakres naszych usług wchodzi załatwianie formalności pogrzebowych. Pomagamy zorganizować wszystkie potrzebne dokumenty, by ciało mogło zostać szybko sprowadzone do kraju. Dbamy o to, by cały proces przebiegł bez zbędnych komplikacji. Naszym celem jest dostarczenie ciała zmarłego do ojczyzny na czas, by pogrzeb mógł odbyć się w terminie preferowanym przez rodzinę.

Dysponujemy pojazdami, które pozwalają na bezpieczne i w pełni legalne przewiezienie ciała osoby zmarłej do Polski. W przypadku bardziej skomplikowanych spraw istnieje opcja zrealizowania przewozu również innym środkiem transportu.

Wiemy, że śmierć bliskiej osoby jest smutnym i trudnym wydarzeniem dla członków najbliższej rodziny. Z tego powodu działamy w taki sposób, by odciążyć naszych klientów ze zbędnych formalności. Pomagamy złożyć odpowiednie wnioski i zdobyć potrzebne dokumenty. W razie potrzeby możemy również dopełnić formalności w imieniu rodziny.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy.